تبلیغات
برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات. - موبایل باعث کاهش تولید اسپرم در مردان میشود!

برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

به گزارش “گیزمودو”، مجله علمی آندرولوژی اعلام کرد که طبق آخرین مطالعات ، تلفن‌های همراه بر روی بیضه مردان تاثیر منفی گذاشته و باعث کاهش اسپرم تولیدی در آنها می‌شود.

 بر اساس این مطالعات ، این تاثیر گذاری هم در مورد کسانی است که از تلفن همراه استفاده می کنند و هم کسانی که در معرض امواج مغناطیسی گوشی‌ها قرار‌دارند.

 این تحقیقات بین دو دسته از مردان انجام گرفته است . دسته اول که از تلفن همراه استفاده کرده و در معرض امواج آن قرار داشته‌اند ،و دسته دوم ، مردانی که از تلفن همراه استفاده نکرده و در معرض تشعشعات آن قرار نداشته‌اند.

 نتیجه مطالعات کاهش اسپرم تولیدی دسته اول و افزایش استرس اکسیداتیو در آنها نسبت به دسته دوم را نشان میدهد. در واقع گوشی‌های همراه بیضه را ضعیف کرده ، سرعت تولید اسپرم در آن را پایین آورده و باعث کاهش تعداد اسپرم‌های تولیدی می‌شود. تمام این موارد باعث کاهش توانایی تولید مثل در آقایان می‌شود.

 

البته یافته‌های این محققان درحد یک تحقیق علمی است و هنوز این مساله به اثبات کامل نرسیده است ، پس فعلاً (( خودمان را به اون راه می زنیم )) و همچنان از تلفن همراه استفاده می کنیم.

نویسندگان

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :