تبلیغات
برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات. - «کلید نامرئی» ابداع شد به کمک مهندسین برق

برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

«کلید نامرئی» ابداع شد
در کانون این فناوری که پژوهشگران تایوانی ابداع کرده اند ، یک تراشه مخصوص وجود دارد که می تواند حرکات دست کاربر را بصورت سه بعدی تجزیه و تحلیل و شناسایی کند .

واحد مرکزی خبر:گروهی از پژوهشگران تایوانی از ابداع فناوری نوین موسوم به "‌کلید نامرئی "‌ خبر دادند که به کاربران امکان می دهد ، تنها با حرکت ساده دست ، قفل درها را باز کنند .

 به نقل از خبرگزاری فرانسه از تایپه ، تسای یائو پین سرپرست این گروه تحقیقاتی و مدرس موسسه علوم و فناوری تایوان شمالی اعلام کرد : "‌ با ابداع این فناوری دیگر نباید در آینده ، نگران گم کردن دسته کلید یا جا گذاشتن آن باشید . "‌

وی افزود :‌ در کانون این فناوری که پژوهشگران تایوانی ابداع کرده اند ، یک تراشه مخصوص وجود دارد که می تواند حرکات دست کاربر را بصورت سه بعدی تجزیه و تحلیل و شناسایی کند .

از نوعی از این تراشه در کنسولهای بازیهای ویدیویی نینتندو استفاده می شود .

پژوهشگران می گویند این فناوری به کاربر امکان می دهد تا به راحتی قفل درهایشان را با تقلید حرکاتی که از قبل در حسگر ویژه ذخیره سازی و تنظیم شده ، باز کنند .

فناوری موسوم به " کلید نامرئی "‌ موفق شده است نشان طلا را در نمایشگاه بین المللی اختراعات تایپه بدست آورد . این نمایشگاه به مدت چهار روز برگزار شده و تا روز یکشنبه ادامه داشت .

به تخمین کارشناسان این فناوری نوین تا شش ماه دیگر به بازار عرضه خواهد شد .

نویسندگان

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :