تبلیغات
برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات. - ترموستات مرحله ای چیلر+آنتی فریز به منظور جلوگیری از یخ زدن اواپراتور

برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

آنتی فریز به منظور جلوگیری از یخ زدن اواپراتور به كار می رود.با توجه به اینكه آب در دمای 4 درجه سانتیگراد شروع به افزایش حجم و یخ زدن می نماید كه این مساله برای اواپراتور چیلر خطرناك بوده و باعث تركیدگی لوله ها و صدمه دیدن ان می گردد لذا لازم است از آن در مقابل یخ زدگی محافظت نمود لذا از یك ترموستات آنتی فریز كه معمولا روی 5 درجه سانتیگراد تنظیم می شود استفاده می گردد كه در صورت عمل نكردن ترموستات اصلی چیلر به هر دلیل كمپرسور چیلر ار خاموش می نماید .

درحال حاضر انواع مختلف آنتی فریز در بازار موجود می باشد كه بسیاری از انها به صورت دیجیتالی و تركیبی می باشند كه در زیر نمونه ای را ملاحظه می نمایید :

ترمومتر ، ترموستات و آنتی فریز دیجیتال مدل


عملکرد این ترموستات شبیه ترموستات های قطع و وصل تابستانی یا زمستانی می باشد با این تفاوت که این ترموستات ها دارای دو،سه و یا چهار میکروسوییچ بوده و دامنه قطع و وصل هر میکروسوییچ با میکروسوییچ مشابه متفاوت می باشد و هر میکروسوییچ در درجه حرارت مشخصی قطع و وصل می شود.یعنی اینکه هر مرحله از یک ترموستات چند مرحله ای خود ترموستاتی است برای کنترل درجه حرارت تنظیم شده است.

در سیستم های برودتی و چیلرهایی که دارای سیستم تغییر ظرفیت می باشند می توان با ترموستات چند مرحله ای تعداد کمپرسور های زیر بار را کنترل نمود و یا اینکه با استفاده از سیستم بی بار کننده(unloader) ظرفیت برودتی را كاهش داد.

امروزه ترموستات مرحله ای در انواع میكروسوییچی و الكترونیكی موجود می باشند.


http://chiler.blogfa.com/8901.aspxنویسندگان

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :