برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

چهارشنبه 10 تیر 1394

ناشناخته های تاریک اقیانوسی

نویسنده: Laura   طبقه بندی: اطلاعات علمی ساده و خلاصه، 

اقیانوس ها به عنوان بزرگترین پهنه های آبی جهان میزبان عجیب ترین و وحشتناک ترین مخلوقات آبزی است که تاکنون صرفا برخی از آنها در اعماق این تاریکترین آب ها شناسایی شده اند.

در بخش مطلقا تاریک اقیانوس، جایی که فشار آب چندین برابر بیشتر از سطح دریا است، می توانید خود را در کنار یکی از وحشتناک ترین مخلوقات اعماق دریا حس کنید.

*** کوسه چین دار

ناشناخته‌های تاریک خانه‌های اقیانوسی

این کوسه بسیار نادر که به آن فسیل زنده می گویند در اعماق اقیانوس های آرام و اطلس زندگی می کند. دانشمندان حدس می زنند که این موجود با خم کردن بدنش و جهیدن ناگهانی به جلو شکار می کند، مثل یک مار، با این کار کل بدن قربانی خود را می بلعند.

*** ماهی مرکب خون آشام

ناشناخته‌های تاریک خانه‌های اقیانوسی

این موجود که نسبت به بدنش، بزرگترین چشمها را در میان موجودات کره زمین دارد در اعماق دریا زندگی کند، در واقع این موجود خون نمی مکند و شاخک های آن به سختی عضو مکنده ای دارد اما نام آن در واقع به خاطر چشمان به شدت قرمز و پوشش شبیه به شنل آن است.

*** چتر دریایی بزرگ قرمز

ناشناخته‌های تاریک خانه‌های اقیانوسی

همان طور که می ‏توانید از نام این جانور حدس بزنید این چتر دریایی که به طرز وحشتناکی بزرگ است میتواند تا طول یک متر رشد کند، این جانور اعماق دریا رنگ صورتی کم رنگی دارد و به جای استفاده از شاخک از مجموعه ای ' بازوهای تغذیه ' گوشتی برای گرفتن شکار خود استفاده می کند.

*** تابوت ماهی

ناشناخته‌های تاریک خانه‌های اقیانوسی

این شکارچیان اعماق دریا که رنگی شبیه به صورتی و تنی بالون گونه دارند چیزی بین بادکنک ماهیان و قلابچه ماهیان هستند، آنها شکار خودشان را با استفاده از برآمدگیهای گوشتی شان به طعمه می اندازند، علاوه بر این قادرند در هنگام خطر خودشان را باد کنند.

*** ایزوپود بزرگ

ناشناخته‌های تاریک خانه‌های اقیانوسی

ایزوپود، برخلاف دیگر جانورانی که در این فهرست قرار دارند، همیشه مجبور است در کف اقیانوس بخزد. این جانور اصولا در آبهای سرد و تاریک اقیانوس اطلس شمالی و کمربند قطب شمال زندگی می کند.

*** موش ماهی

ناشناخته‌های تاریک خانه‌های اقیانوسی

نام دیگر این جانور که نباید آنرا با ' چیمرای ' افسانه ‏های یونانی اشتباه گرفت، کوسه ‏های شبه است، گرچه این جانوران پیشتر در همه اقیانوس ‏ های جهان ساکن بودند اما امروزه بیشتر در آب‏های عمیق زندگی می کنند.

*** دو جورپایان

ناشناخته‌های تاریک خانه‌های اقیانوسی

این سخت پوستان کوچک گرچه معمولا به بیش از یک اینچ طول نمی رسند، اما در اعماق کف اقیانوس آرام، یعنی حدود 6 کیلومتر در زیر سطح آب می توانند تا حدود یک فوت درازا رشد کنند.

*** اختاپوس دومبو

ناشناخته‌های تاریک خانه‌های اقیانوسی

این اختاپوس که پس از فیلمی از والت دیزنی دومبو نام گرفته، به اندازه کوسه چین دار ترسناک نیست، اما آن قدر عجیب است که باید نام آن را در این فهرست گنجاند.

*** مارماهی گولپر

ناشناخته‌های تاریک خانه‌های اقیانوسی

این جانور که به نام مارماهی پلیکانی نیز مشهور است شاید یکی از عجیب ترین جانورانی باشد که در اعماق دریا کمین کرده است، این جانور که دهانی بسیار بزرگ دارد قادر است چیزهایی بسیار بسیار بزرگتر از خودش را ببلعد.

*** تبرماهی دریایی

ناشناخته‌های تاریک خانه‌های اقیانوسی

نام این ماهی که نباید آن را با تبرماهی های رودخانه ای که در بسیاری آکواریومها در خانه ها پیدا می شود اشتباه گرفت، به خاطر شکل به خصوص و تبرگونه بدنش نامگذاری شده است. این ماهی در اعماق بسیار زیاد زندگی می کند و دو چشم استوانه ‏ای شکل دارد که با آن می ‏تواند به بالا نگاه کند و غذاهایی که از بالا به پایین می افتند را شکار کند.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic